Oras ir vanduo - dvi stichijos interjere

Turkio spalvą žmonija žinojo jau prieš 8 tūkstančius metų. Europiečiai nepelnytai užmiršo šią spalvą. Dažnas nevertina jos rimtai, mano, kad tinkama tik juvelyriniams dirbiniams. Senovės egiptiečiai tikėdami, kad turkis turi magiškų galių, ją plačiai naudojo savo dirbiniuose.

Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje Jungtinėse Amerikos valstijose, turkio spalva tapo interjero modernumo simboliu. Šios spalvos buvo visur - nuo miegamųjų iki restoranų sienų dekoro.

Jei neesame iš Naujosios Meksikos ar Teksaso, bet ketiname naudoti turkio spalvą namie, labai svarbu tai daryti atsargiai ir saikingai. Tai vėsi, gaivi spalva. Ji labai traukia dėmesį ir lengvai nugali visas kitas spalvas. Jeigu tai užuolaidos - tegul turkis būna viena iš kelių audinio spalvų. Svetainėje tiks turkio spalvos pagalvėlė ar lempos gaubtas, gal būt, atsainiai ant sofos numesta skara. Vonios kambaryje - kelios plytelės ar dekoro juostelės.

Turintiems drąsos, turkio spalva gražiai dera su geltona ir sodria juoda spalva. Svarbiausia, kad tos spalvos būtų artimos ir gražios pačiam žmogui.